вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Niepoprawnie konserwowane sztachety z drewna w mgnieniu oka się niszczą i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy rozpocząć od należytego i starannego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i dekoracji ogrodzeń z drzewa niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Jak konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanosić następne preparaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, lecz nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ten typ ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji tym samym dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий